Pierluigi Cerri

Pierluigi Cerri

Pierluigi Cerri

Promoval na milánské Polytechnice. V roce 1974 je jedním ze zakládajících společníků ateliéru Studio Gregotti & Associati. Byl redaktorem časopisů „Casabella“ a Rassegna“. Pečoval o prezentaci Kunst-und Ausstellungshalle v Bonnu, nyní má na starosti prezentaci Palazzo Grassi v Benátkách. Mnoho jeho instalací hostila nejvýznamnější muzea a výstavní haly: IDZ v Berlíně, Centre Georges Pompidou v Paříži, Palazzo a Vela v Turíně, Design Zentrum ve Stuttgartu a Berlíně, Sogetsu Kaikan v Tokiu, Lingotto v Turíně, Museo de Arte Contemporaneo v Madridu, Accademia di Brera v Miláně, Science Museum v Londýně, Kunst-und Ausstellungshalle v Bonnu, Palazzo Grassi v Benátkách, Palazzo Reale v Milánu, Nationalgalerie v Berlíně, Moderna Museet ve Stockholmu, Musée d´Art Moderne v Paříži, milánské Trienále.

S Gregotti & Associati vyhrál mnoho architektonických soutěží, například výtvarné řešení Centro Culturale di Bélem v Lisabonu nebo úpravu pozemků Pirelli ve čtvrti Bicocca v Miláně.

S Alessandrem Colombem v roce 1998 restauroval Palazzo Marino alla Scala a navrhoval nové obchody firmy Trussardi. Projektoval lodě na okružní plavby „Costa Classica“, „Costa Romantica“, „Costa Victoria“. Vypracoval „visual identity“ Itálie devadesátých let, pracoval na projektech Ferrari Auto, Lingotto, Pitti Immagine, Unifor, Guzzini a Fratelli Guzzini, Palazzo Grassi, Pirelli a Saras. V roce 1994 získal od společnosti Industrie Forum Design Hannover cenu „Award for good industrial design“, v roce 1995 Zlatý kompas za grafickou prezentaci Unforu.

V roce 1998 Pierluigi Cerri zakládá studio Cerri & Associati, které se věnuje vlastním projektům v oboru architektury, průmyslového designu, grafiky a designu interiérů a lodnímu návrhářství. Dnes oba partneři, Pierluigi Cerri a Alessandro Colombo koordinují skupinu 25 profesionálních architektů, designérů a grafiků. V roce 2000 studio vyhrává soutěž na přestavbu muzea v paláci Palazzo Rosso v Janově. V roce 2001 je práce studia oceněna Zlatým kompasem za stůl „Titano“, který byl navržen pro firmu Poltrona Frau.

K významným patří také prezentace Prada America´s Cup a grafické image divadla Teatro Arcimboldi.

Pro FontanaArte vzniklo množství projektů, například Mozia, Nuova Segno, Orio, Sara
Připojte se k nám