Perrault Dominique & Lauriot-Prévost Gaëlle

Perrault Dominique & Lauriot-Prévost Gaëlle

Perrault Dominique & Lauriot-Prévost Gaëlle

Dominique Perrault si již jako velmi mladý získal mezinárodní věhlas díky soutěži, kterou vyhlásila Bibliothéque National de France v roce 1989 a následně za projekt velodromu a olympijského bazénu v Berlíně v roce 1992. V současnosti pracuje na mnoha prestižních urbanistických projektech v různých částech světa: v Lucemburku na rozšíření Justičního soudu Evropského společenství, v Madridu na víceúčelovém sportovním komplexuv Parco di Manzanarés a nové využití okolní průmyslové zóny, v Rakousku na centru Donau-City a 200 metrů vysoké věži ve Vídni, v Rusku na novém jevišti Mariinského divadla v Sankt Petěrburgu, v Koreji na univerzitní koleji Ewha v Soulu. Práce Domonique Perraulta je maximálně rozmanitá a zahrnuje množství staveb a rekonstrukcí.

Ve Francii postavil l´Hotel Industriel Berlier (Paříž), továrnu Aplix nedaleko Nantes a celoskleněnou stavbu ve Vénissieux. V Rakousku pracuje na revitalizaci historického centra Innsbrucku, kde vzniká rozsáhlá pěší zóna zahrnující radnici, obchodní centrum a hotel. V Itálii se po dokončení úprav náměstí Piazza Gramsci v Cinisello Balsamo věnuje současně rekonstrukci náměstí Piazza Garibaldi a metru v Neapoli a stavbě mostu pro pěší v Palermu. Ať se jedná o jakýkoliv projekt, stavby Dominiqua Perraulta jako elementární objemy minimalistických soch mění tvář architektonické krajiny. V oblasti zařízení interiérů a osvětlení nejde o pouhou dekoraci, ale o skutečné pokračování jeho architektury. Na jedné straně stejná jednoduchost forem omezených na minimum, na druhé straně maximální pozornost ke strojírenským materiálům.

Již 15 let Dominique Perrault ve spolupráci s Gaelle Lauriot-Prévost, designérkou a uměleckou ředitelkou svého pařížského ateliéru zkouší uplatnit v architektuře průmyslové materiály, konkrétně kovové sítě, které použili jako jedni z prvních. Vzájemná spolupráce s firmou FontanaArte začíná poté, co Carlo Guglielmi uviděl lampy Dominique Perraulta a Gaelle Lauriot-Prévost pro Bibliothéque Nationale de France. Vzniká sada lamp M.A., pokrytých pláštěm protkaným vlákny z nerezové oceli. Poté spolupracují na lampách V-Light na náměstí Piazza Gramsci v Cinisello Balsamo (Milán). V současné době vyvíjejí novou řadu lamp, jejichž stínidlo tvoří nařasená kovová síťka propouštějící jemně rozptýlené světlo.
Připojte se k nám