Matteo Thun

Matteo Thun

Matteo Thun

Narozen v roce 1952 v Bolzanu. Žák Kokoschky na salzburské Akademii, v roce 1975 promuje na fakultě architektury na univerzitě ve Florencii. Spolupracuje s Ettorem Sottsassem v Miláně, v roce 1981 společně zakládají sdružení Sottsass Associati a skupinu Gruppo Memphis. V letech 1983 - 1996 je mu svěřena katedra designu na Univerzitě užitého umění ve Vídni.

Současně, v roce 1984, otvírá v Miláně své studio architektury, designu a grafiky. Matteo Thun představuje druhou generaci moderních architektů;, od slavných značkových architektů osmdesátých let se odlišuje svou stylistickou nezařaditelností.

Matteo Thun se odpočátku snažil - ať už v architektuře nebo v designu - používat víc než jeden výrazový prostředek. Pro své klienty nepřestává hledat strategie šité na míru: Matteo Thun ve svých pracech touží vyjádřit své echo, nikoli ego.

Studio Matteo Thun & Partners
Od roku 1984 Matteo Thun neodmyslitelně patří k milánské škole, jeho studio se nachází v centru Milána, na ulici Via Appiani.

Matteo Thun je věrný tradici svého společníka Ettora Sottsasse. Svým průmyslovým partnerům se vždy snaží nabídnout kompletní servis. Ve vlastním studiu realizuje projekty z oblasti architektury, designu a komunikace, které jsou typické svou multidisciplinární propojeností podle vzoru renesančního modelu Homo Universalis.

Matteo Thun a jeho tým se úzkostlivě vyhýbá jakékoliv formě každodenní rutiny.Široký záběr tvorby přináší své výhody, dává vzniknout mnoha zajímavým a úspěšným projektům. Pro Fontana Arte navrhoval sysémy Kombú, Light hight Way a lampu S.Vigilio
Připojte se k nám