Marc Sadler

Marc Sadler

Marc Sadler

Marc Sadler se narodil v Innsbrucku, je francouzským občanem, ale v současné době žije v Miláně. Promoval na pařížské E.N.S.A.D v roce 1968, téhož roku získal cenu Brooka Stevense za design. Již roku 1968 patří v Paříži ke skupině Design Center 1, první francouzské organizované skupině. V roce 1970 se připojuje ke skupině France Design (činné ve Francii v různých oblastech), nicméně pokračuje ve vlastním výzkumu a experimentech s plasty a jejich možném využití.

Jeden z experimentálních projektů (lyžařská bota z termoplastického materiálu) ho nasměroval do sportovního sektoru. Od roku 1971 se v Itálii datuje jeho spolupráce s firmou Caber, pro kterou patentoval systém symetrické skořepiny, vedoucí k výrobě komerčně úspěšných přezkáčů.

V Asolu otevřel studio vybavené nejmodernější technikou a společně s vysoce kvalifikovaným štábem spolupracovníků nabízí svým klientům kompletní balíček služeb, od prvotní myšlenky zpracované do návrhu po finální realizaci a vývoj výrobku.

Poté co otevřel filiálky v New Yorku, Hong Kongu, na Taiwanu a v Benátkách, se usadil v Miláně. Nadále se věnuje sportovnímu sektoru, kde spolupráce s některými firmami trvá desetiletí. Svou tvorbou Sadler dokazuje jedinečnou schopnost vnímat a přizpůsobovat se různým výrobním technologiím. Kromě toho se Marc Sadler věnuje také didaktické činnosti ve školách a na univerzitách v Itálii i jinde ve světě.

Z cen a uznání, která obdržel:
Design plus Frankfurt za sprchový kout Apotheos pro Domino-Albatros (1995)
Zlatý kompas ADI za lampu Morbida Drop pro Flos-Arteluce (1995)
Auszeichnung fur gutes design Industrie Forum Design v Hannoveru za L´applique Drop 2 (1996)
Createur de L´annee na Salon du meuble de Paris (1997)
Zlatý kompas ADI za lampy ze skleněných a uhlíkových vláken Tite a Mite pro Foscarini-Murano (2001)
Design Plus Frankfurt za kuchyňské váhy Grammy pro F.lli Guzzini (2001)
V roce 1998 zařadilo muzeum M.O.M.A v New Yorku jeho motorcyclist´s back protector (chránič zad navržený pro Dainese) do vlastní stálé expozice.
Připojte se k nám