Jonathan Daifuku

Jonathan Daifuku

Jonathan Daifuku

Narodil se v Bostonu v roce 1947. Po promoci z filozofie na Ste Barbe v Paříži zde zahajuje studium výtvarného umění na oddělení architektury. V roce 1971 promuje z designu životního prostředí na Rhode Island School of Design USA, kde o rok později promuje také z architekury. V roce 1979 navštěvuje kurzy Městského designu na kolumbijské univerzitě. V letech 1972-1973 po promoci na Rhode Island School of Design USA spolupracoval s renomovanými architekty a výrobci jako jsou Pault Rudolph, Knoll International a Tandberg. Ve stejné době pracoval také pro Gyorgyho Kepese a Frederica St.Floriana na Massachusetts Institute of Technology. Od roku 1983 do roku 1990 založil a vedl Studio Daifuku Designers, které vyrábělo a uvádělo na evropský trh lampy vlastní provenience.

Navrhl množství výrobků, k nimž patří:
lampy Bloc a Me2 pro FontanaArte, lampy Lisa, Mowgli, Bookend a Big Beng pro Candle, stoly Von Braun a knihovna Kant pro Shopenhauera, kolekce Zip, lampy Zua, Piu, Winston a Crescendo pro B.Lux, lampy Kibo, Kobe a Kabuki pro Van Lux, těžítko na knihy Tuki, které vyhrálo nominaci ADP v roce 1995, pro Blauet, kolekce koupelnových doplňků ZU2 pro Gruppo Rapsel, věšáky Captain Hook a kolekce sedaček Woody pro Sellex, kolekce skleněných lamp Soda Lamp a lampa Wind pro Blauet, kompletní řada sedaček Argenta, představená na výstavě Construmat v Barceloně v roce 1999, systém polic, kontejnerů, postel, stůl Composit, navržený společně s F.Callisem pro Nova Dimensio, sada přepážkových pultů instalovaných na letišti v Barceloně a na Tenerife, řada Alluminio pro Cosmic, lampy Viper, Waki a Candel pro Carpyen Lighting, židle Drop a stolek Spiral pro Bonestil.

Jako architekt projektoval ve spolupráci s Fredericem Callisem firemní sídlo Mutua de Seguros Palayo v Barceloně se zvláštním důrazem na osvětlení, a další kanceláře v Madridu, v Sabadellu a Huesce. Jeho projekty byly uveřejněny v nejprestižnějších časopisech zaměřených na design a zařízení interiérů. V roce 1995 a 1996 přijel na pozvání korejské vlády do Jižní Koreje jako poradce v oboru designu. Vedl kurzy návrhářství na oddělení průmyslového designu a architektury na Parsons School of Design v New Yorku, na New Jersey Institute of Technology ve Spojených Státech a v Barceloně na Eina a Elisava, kde je v současné době docentem navrhování výrobků.

Pro FontanaArte navrhl lampy Block a Bookend.
Připojte se k nám