Harry & Camila

Harry & Camila

Harry & Camila

Harry
Narodil se v roce 1966 v městě Breda v Holandsku. V roce 1992 zakončil studia na Design Academy v Eindhovenu.

Camila
Pochází z Havany, kde se narodila v roce 1971, vyrostla v Mexiku, ale je chilské národnosti. V roce 1992 zakončila studia na Institutu Janette Klein.

Poprvé se setkali se na Domus Academy v Miláně v roce 1994. Vzali se a v roce 1998 otevřeli v Miláně studio Harry & Camila. Vznikla šťastná kombinace svobodného holandského ducha a smyslné citlivosti latinského původu. Výsledkem je pojetí designu jako prostoru pro experiment s materiály i typologií.

V roce 1999 vystavují v New Yorku se skupinou G7, sdružením amerických firem, zabývajících se současným designem

V roce 2001 navrhují kolekci pro Sputnik-Idee, představenou v Miláně a v Tokiu a první textilie s digitálním tiskem,které představili v New Yorku a v Miláně.

V roce 2002 se stěhují do Barcelony, ale nadále jezdí do Itálie, kde pokračují ve spolupráci s firmami věnujícími se designu.

V roce 2003 navrhují světelnou strukturu „IFO“ pro firmu Max Ray.

V roce 2004 vystavují v MKG Museum v Hamburku textilie ze zapouzdřeného silikonu, navrhují vázu pro DeVecchi, misky Amoehbe e Fusion pro Koziol, sadu váz a lamp Salviati.

Slavné jsou jejich textilní projekty vytvořené z recyklovaného materiálu a silikonu.

Spolupracují s firmami Alessi, Brf, CoVo, DeVecchi, Dune NY, Koziole, Micam, Moroso, Salviati, Jlindeberg, E & Y, Sputnik-Idee.

Pro FontanaArte navrhli lampy Amélie, Bolla a Girasole.
Připojte se k nám