Franco Raggi

Franco Raggi

Franco Raggi

Narodil se v Miláně v roce 1945. V roce 1969 promuje z architektury na milánské Polytechnice. V letech 1971 - 1975 byl redaktorem časopisu „Casabella“ a v letech 1977 - 1980 šéfredaktorem časopisu o designu „Modo“, který pak řídil až do roku 1983.

V roce 1973 navrhl a organizoval pro IDZ (Internationale Design Zentrum) v Berlíně první kritickou výstavu věnovanou italskému Radikálnímu Designu. V letech 1975 - 1977 byl sekretářem a koordinátorem Oddělení vizuálního umění a architektury na benátském Bienále. V letech 1979 - 1980 působil v sekci Raccolta del Design na milánském Trienále a organizoval výstavy „Censimento del design“ a „La casa decorata“. Pro benátské Bienále v roce 1981 (Sekce Architektura) navrhl a instaloval výstavu „L´oggetto banale“. V roce 1994 pro milánské Trienále připravil výstavu „Identitá e differenze - I racconti dell´abitare“.

Jeho stati a projekty byly publikovány v předních italských a zahraničních odborných časopisech. Pořádal konference a semináře v Berlíně, Londýně, Curychu, Aspenu, Atlantě, Chicagu, New Dheli, Osace, Valencii, Santiagu, Šanghaji. Navrhoval architekturu, instalace, výstavy, knihy, scénografie, interiéry a předměty, ty pak pro různé firmy jako jsou: FontanaArte, Cappellini, Poltronova, Italtel Telematica, Luceplan, Tendentse, Roset Francia, Kartell, Glas, Barovier & Toso , Candle, DZ licht, Danese a Zeus.

Od roku 2001 je uměleckým ředitelem firmy Barovier & Toso v oddělení osvětlovací techniky.
Připojte se k nám