Denis Santachiara

Denis Santachiara

Denis Santachiara

Denis Sanatachiara - nekonvenční návrhář, stojící stranou mezinárodního spektra. Svou činnost zahájil pracemi na pomezí umění a designu, které vystavoval na různých přehlídkách, jako byly například benátské Bienále 1980, „Tutte le arti tendono alla Performance“, Palazzo dei diamanti, Ferrara 1982, Documenta-8, Kassel, milánské Trienále 1982 / 84 / 86 / 96 / 2001 / 2004, kvadrienále v Římě, 1998

Samostatné výstavy a instalace:
v Musée des Arts v Lyonu a ve Vitra Museum.
„La Neomerce, il design dell´invenzione e dell´estasi artificiale“ 1984 na milánském Trienále a v Centre Georges Pompidou v Paříži, „I segni dell´Habitat“ - Grand Palais, Paříž, 1987, Berlaghe Museum, Amsterdam, 1988,
Tokio, 1989.

V roce 1997 instaloval ve Florencii výstavu „The New Persona“ (kurátor Germano Celant) , ve dvou sekcích Design World získal ocenění.

V roce 2002 připravil k vydání knihu „Abitare Segesta“ o své činnosti s textem Virginia Briatore pro ediční řadu „Prontuario“.

Akademická činnost:
Vedl a vede přednášky a semináře v různých institucích a na univerzitách jako jsou:
ISIA ve Florencii, Rietveld Skool v Rotterdamu, Royal College v Londýně, Les ateliers v Paříži, Escuela de diseńo v Barceloně, univerzity v Tokiu, v Jeruzalémě, Akademie výtvarných umění v Sankt Petěrburgu, Accademia di Brera a milánská Polytechnika, Domus Academy, Evropský institut designu v Miláně, FMI ve Washingtonu, Cambridge University v Bostonu, Universitad Mayor v Santiagu, benátská univerzita IUAV, Creative Academy v Miláně, Universitad Veritas v Kostarice.

Nové iniciativy:
Monastero Santachiara (aktivity spol. „Tecnology Connection“) v oblasti moderních technologií, zábavní techniky a designu.
Připojte se k nám