David Chipperfield

David Chipperfield

David Chipperfield

Narodil se v Londýně v roce 1953, v roce 1977 promoval z architektury. Po období spolupráce s Douglasem Stephenem, Richardem Rogersem a Normanem Fosterem založil v roce 1984 ateliér David Chipperfield Architects se dvěma sídly - v Berlíně a v Londýně. V ateliéru vládne multikulturní atmosféra, mladistvé nadšení je vyvažováno zkušeností. Pracuje tu přes 90 lidí pocházejících z 16 zemí a hovořících 22 různými jazyky. Tato skutečnost se může zdát až nestoudná, přitom je velkým přínosem, protože umožňuje neustále rozšiřovat „pohled zevnitř“ na jednotlivé projekty.

Ateliér David Chipperfield Architects dokončilo množství projektů, z nichž některé byly oceněny cenou RIBA Award: River and Rowing Museum, Henley-on-Thames, Kaistrasse Studios, Dusseldorf, Ernsting Service Center, Coesfeld-Lette, Casa in Galizia a z poslední doby nové studio Antonyho Gormleye.

K hlavním probíhajícím projektům patří:
Anchorage Museum of History and Art, Aljaška
la Cittá delle Culture, Milán
BBC Scotland Pacific Quay, Glasgow
Cittadella della Giustizia, Barcelona
Figge Art Museum, Davenport
Gallerie „Hinter dem Giesshaus 1“, Berlín
Hepworth Gallery, Wakefield
Museo di Storia Naturale, Verona
Neues Museum, Berlín
Palazzo di Giustizia, Salerno
rozšíření plochy hřbitova Cimitero dell´Isola di San Michele, Benátky

Ateliér Davida Chipperfieldse vyhrál přes 20 národních a mezinárodních soutěží a získal množství mezinárodních cen a uznání za vynikající projekt, například ceny RIBA, RFAC a AIA a Cenu Andrea Palladia. V roce 1999 byla Davidu Chipperfieldovi udělena Tessenow Gold Medal. Práce ateliéru David Chipperfield Architects jsou široce publikovány v odborných knihách a časopisech a jsou pravidelně vystavovány v prestižních světových galeriích.

Architekt Chipperfield byl hostem na Harvardské univerzitě ve Spojených Státech, na univerzitě v Grazu v Rakousku, na neapolské univerzitě, na Royal College of Art v Londýně a l´Ecole Polytechnique v Lausanne. Je docentem architektury na Staatliche Akademie der Bildenden Kunste ve Stuttgartu a na katedře Mies Van Der Rohe na Escola Técnica. V současnosti vyučuje na fakultě architektury na Univerzitě Spojených Států v Sassari se sídlem v Algheru.

Pro FontanaArte navrhl Systém Abaco a lustr Chandelier.
Připojte se k nám