Daniela Puppa

Daniela Puppa

Daniela Puppa

Promovala na milánské Polytechnice. Je činná ředevším v oblasti průmyslového designu, fashion designu a designu interiérů. V roce 1972 působila jako redaktorka časopisu zaměřeného na architekturu „Casabella“, řízeného Alessandrem Mendinim. V roce 1976 se účastnila příprav časopisu věnovaného designu „Modo“ a stala se jeho šéfredaktorkou v letech 1981 - 1983.

První práce v oblasti designu vznikaly v rámci společných experimentů s avantgardními skupinami Alchimia a Memphis, s nimiž spolupracovala na projektech a výstavách a účastnila se různých akcí v období tzv. radikálního designu. Navrhuje pro firmy Memphis, Tendente, Driade, Cappellini, Vistosi, Roset, Brunati a Artflex. Pro Sisal Collezioni navrhla kolekci koberců. Pro Valli  Valli navrhla sadu klik na téma „Nové Styly“. Pro Toyo Kitchen (Japonsko) navrhla kuchyňský systém, pro japonský řetězec Tachikichi soubor stolních doplňků. Pro Barovier Toso navrhuje předměty a lampy ze skla a řídí skupinu designérů zabývající se vývojem nových výrobků. Navrhuje textilní soubory pro firmu Alchimia. Pro Limontu a další firmy zabývající se látkami realizuje projekty založené na výzkumu umělých materiálů a jejich možném využití v oblasti bytového zařízení, látek a technologií z oblasti módy.

Kromě různých projektů na rekonstrukci soukromých domů navrhuje společně s Francem Raggim instalace výstav, výstavních stánků, prodejních míst a showroomů, např: Pro FontanaArte navrhla stánky na mezinárodních veletrzích, showroom v ulici Montenapoleone v Milánu a v Los Angeles, pro společnost Granciclismo obchody ve Viareggiu a v Milánu, pilotní obchod pro Henry Cotton´s v Saint Tropez, interiéry a prodejní místa pro firmu Gianfranco Ferré. Navrhla tvůrčím způsobem pojaté kanceláře pro nové sídlo firmy Ratti v Guanzate a oddělení „outlet“ pro přímý prodej zákazníkům. Pro Braghenti v Malnate navrhla interiéry kanceláří a showroom. Pro řetězec Morasutti / Metropolis navrhuje prodejny a upravuje sady zboží v souladu s novým image firmy. V letech 1985 - 1991 má na starosti projekt celkového image řetězce prodejen bytového zařízení a doplňků Croff skupiny „la Rinascente“, pro kterou řídí výzkum a stanovení stylu veškerého sortimentu zboží. V letech 1997 - 1999 pracuje jako poradce pro navrhování kolekcí zboží řetězce Habitat. Navrhuje kolekce módních doplňků pro Arte e Lavoro (Kyoto). Od roku 1989 do roku 1992 se ve funkci umělecké ředitelky firmy Nazareno Gabrielli věnuje návrhům kožešin a kožených doplňků a některým řadám sportovního oblečení. V letech 1989 - 2001 odpovídá za sady doplňků firmy Gianfranco Ferré. Od roku 1993 navrhuje kožené doplňky pro Maison Christian Dior.

Od jejího založení spolupracuje s „Domus Academy“, kde působila také jako ředitelka oddělení Fashion Design. Z titulu docentky vede workshopy navrhování a podílí se na organizaci kurzů master v oboru návrhářství. Vyučuje na milánské Polytechnice, na Fakultě průmyslového designu, kde vede semináře a je konzultantkou projektů, týkajících se vzájemných vztahů módy a designu.

Pořádala konference a workshopy v Itálii, Japonsku a Spojených státech.

Bývá členem porot na různých konkurzech, jako je například International luggage design competition v městě Toyooka v Japonsku.

Pro firmu FontanaArte navrhla různé výrobky, k nimž patří lampy Alma, Charms, Olimpia, Pelota, Piccola San, Prima Signora, Small, Medium, XL, stůl Ercole a stolek Ercolino.
Připojte se k nám